• 5-HTP, 100 tabl (50 mg)

5-HTP Description

5-hydroksytryptofan (5-HTP) & nbsp; to naturalna substancja wytwarzana w naszym organizmie z aminokwasu tryptofan, który z kolei jest prekursorem serotoniny („hormonu szczęścia”) i melatoniny („hormon snu”). Serotonina reguluje wiele procesów – np. próg bólowy (przy braku serotoniny ból odczuwany jest znacznie ostrzej), zwiększa aktywność płytek krwi, a także jest neuroprzekaźnikiem i zmniejsza nasilenie stanów depresyjnych. Melatonina jest wytwarzana przez organizm w godzinach nocnych i sprzyja zasypianiu i bardziej kojącym, głębokim snom. Melatonina obniża aktywność nerwową i fizyczną, uczestniczy w regulacji układu sercowo-naczyniowego, hormonalnego i innych.

Tryptofan jest aminokwasem egzogennym, który nie jest wytwarzany w organizmie, ale pochodzi z zewnątrz wraz z pożywieniem. Przy jego braku nasilają się stany depresyjne, pogarsza się sen, wzrasta drażliwość, maleje tempo powrotu do zdrowia i wydajność. Dodatek pomaga rozwiązać te problemy, ale stwierdzono, że 5-hydroksytryptofan działa lepiej. W przeciwieństwie do tryptofanu przenika przez barierę krew-mózg i ma silniejsze działanie.

W naturze 5-hydroksytryptofan występuje w dużych ilościach w nasionach rośliny Griffonia simplicifolia - na poziomie kilku procent (od 3 do 7). Dlatego pojawia się na rynku jako część ekstraktu Griffonia, który zwykle zawiera 50 mg 5-htp na tabletkę lub kapsułkę.

Zmniejszony apetyt

5 kapsułek htp ma jeszcze jedną ważną właściwość -  tłumić apetyt . Jest to znacząca korzyść dla każdego, kto próbuje schudnąć. Dokładniej byłoby powiedzieć, że 5 hydroksytryptofan zwiększa uczucie sytości, a tym samym zmniejsza spożycie pokarmu, to znaczy , mniejsza ilość pożywienia potrzebna do poczucia sytości W niektórych przypadkach 5 kapsułek htp może zmniejszyć spożycie pokarmu nawet o 62% poziomu wyjściowego lub więcej, ale zostało to odnotowane przy bardzo wysokich dawkach 5 htp. Przy stosowaniu zalecanej dawki działanie może być słabsze, ale ważne, że zmniejszenie spożycia pokarmu następuje bez pogorszenia stanu emocjonalnego, aw połączeniu z dietą efekt ten będzie bardziej zauważalny.

Lepszy sen

Ekstrakt Griffonia (a dokładniej, zawiera 5 hydroksytryptofanów) ma korzystny wpływ na sen, dzięki zwiększonej produkcji melatoniny. Odbiór ekstraktu griffonia w połączeniu z GABA, ekstraktem z kozłka lekarskiego, kakao i innymi podobnymi środkami jest szczególnie skuteczny, co zapewnia efekt synergiczny. Przy 5-htp skraca się czas zasypiania, czas trwania i jakość snu wzrasta, sen staje się spokojniejszy i głębszy. Jednocześnie efekty te nie wynikają z bezpośredniego działania hipnotycznego, ale z hamowania trybów czuwania, zmniejszenia reakcji na bodźce. Normalny sen pozwala na regenerację układu nerwowego i całego ciała, rozluźnienie mięśni, zapewnia wyższą wydajność i szybszą regenerację po wysiłku.

Odporny na stres

Niektóre badania wykazały spadek poziomu stresu przy suplementacji 5-hydroksytryptofanem. Poprawił się nastrój, zmniejszyła się drażliwość i agresywność. Zmniejszył się poziom niepokoju.

Dawki

W badaniach na zwierzętach zauważono, że przy przyjmowaniu 5 htp w dawkach przekraczających 100 mg / kg wystąpiła manifestacja zespołu serotoninowego. Dlatego nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta. Możesz przyjmować 5 htp 50 mg zarówno w ciągu dnia, aby zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, jak i wieczorem, przed snem, aby poprawić jakość snu. Jeśli efekt tłumienia apetytu jest znaczący, 5 kapsułek htp można przyjmować bezpośrednio przed posiłkami lub podczas posiłków.


How accept 5-HTP

Przyjmuj 1-6 kapsułek (50-300 mg 5-hydroksytryptofanu) dziennie na pusty żołądek. Rozprowadź przez cały dzień, aby uzyskać skumulowany efekt. Aby uzyskać szybki efekt, zaleca się spożycie pełnej dziennej dawki w jednym posiłku.

Optymalny schemat dawkowania przy minimalnych skutkach ubocznych - 1 kapsułka rano 15 minut przed posiłkiem, 1 kapsułka wieczorem 15 minut przed posiłkiem. W przypadku zaburzeń snu - 50 mg na godzinę przed snem. Ma efekt kumulacyjny. Wstęp na kurs - nie więcej niż 1 miesiąc. & Nbsp;

5-htp rzadko może powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe. 10px; rozmiar czcionki: 14px; wysokość linii: 24px; kolor: rgb (102, 102, 102); ">Prosimy nie przekraczać podanej dawki!

SKŁAD:

Wypełniacz (celuloza mikrokrystaliczna), ekstrakt z gryfonu, stabilizator (dwutlenek krzemu ), emulgator (dibehenian glicerylu), środek antyadhezyjny (stearynian magnezu, kwas stearynowy).

10px; rozmiar czcionki: 14px; wysokość linii: 24px; kolor: rgb (102, 102, 102); ">Prosimy nie przekraczać podanej dawki!

SKŁAD:

Wypełniacz (celuloza mikrokrystaliczna), ekstrakt z gryfonu, stabilizator (dwutlenek krzemu ), emulgator (dibehenian glicerylu), środek antyadhezyjny (stearynian magnezu, kwas stearynowy).

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

5-HTP, 100 tabl (50 mg)

  • Producent: Strimex
  • Kod produktu:
  • Dostępność: W magazynie