• Vitamin  D3 . 180 tabl

Opis witaminy D3:

Znaczenie & nbsp; witaminy D & nbsp; w organizmie nie jest kwestionowane: potrzeba tego witaminę odczuwają zarówno dorośli, jak i dzieci od samego urodzenia. Witamina D przyczynia się do prawidłowego rozwoju i wzrostu tkanki mięśniowej, reguluje metabolizm minerałów oraz pomaga wzmocnić kości i zęby. Ponadto witamina D jest bezpośrednio związana z prawidłowym funkcjonowaniem układu hormonalnego i nerwowego. Zauważa się również jego pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego, stabilizację ciśnienia krwi. Brak witamin prowadzi do ryzyka chorób układu krążenia, zaburzeń układu hormonalnego, chorób zębów, choroby Parkinsona i prowadzi do zmniejszenia aktywności umysłowej i fizycznej.

Wszyscy wiedzą, że witamina D3 jest syntetyzowana w organizmie pod wpływem promieni słonecznych. O, całkowite zaspokojenie zapotrzebowania organizmu na witaminy możliwe jest tylko w gorącym sezonie. Synteza witamin znacznie spada jesienią i osiąga rekordowo niskie w zimie.

Właściwości witaminy D3

 • Kontrolowanie poziomu fosforanów i wapnia . Witamina D pomaga naszemu organizmowi kontrolować poziom tych substancji, a gdy niedobór witaminy D jest osłabiona, kontrola ta jest osłabiona. Organizm może wytwarzać inne hormony, aby stymulować produkcja fosforanu i wapnia z kości, ale to powoduje osłabienie i zmiękczenie kości.
 • Leczenie krzywicy. Krzywica to schorzenie układu kostnego spowodowane niedoborem witaminy D, fosforanów i wapnia. Łatwo ją zdiagnozować za pomocą prześwietlenia kości nóg przyjmowanie dużych dawek witaminy D doustnie. Podczas zabiegu lekarz bada poziom 25-OH-D (witamina D 25-hydroksykalcyferol) w osoczu w celu dostosowania terapii. To prawda, że ​​nieprawidłowości kości zanikają wolniej. W przypadku krzywicy spowodowanej niedoborem wapnia, suplementy wapnia mogą być również stosowane w leczeniu witaminy D.
 • Leczenie osteomalacji . To kolejna choroba szkieletowa. Samo słowo osteomalacja oznacza miękkie kości. Minerały, wapń, fosfor i matryca z & nbsp; kolageny , osteoklasty i osteoblasty to cztery główne składniki kości. Osteomalacja rozpoczyna się w momencie przerwania tworzenia się mineralnej powłoki kości. W tej chorobie nowe kości powstają bez tej powłoki, co czyni je bardziej miękkimi. I takie kości łamią się szybciej. Osteomalacja jest również leczona dużymi dawkami doustnej witaminy D i opalaniem.
 • 3 Ochrona przed obwodowymi choroba naczyniowa . Witamina D zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób naczyń obwodowych i pomaga organizmowi wchłonąć & nbsp; Wapń , który jest niezbędny dla kości. Dzieci mogą przebywać na słońcu przez określony czas, aby otrzymać dawki witaminy D, co zapobiega bardzo groźnej chorobie.
 • Zmniejszanie ryzyka raka kości . Badania pokazują, że przy dużych dawkach witaminy D zmniejsza się ryzyko rozwoju niektórych typów nowotworów kości i chorób układu krążenia. Witamina chroni również przed nowotworami prostaty, płuc, skóry i chłoniakiem.
 • Zmniejszone ryzyko złamań . Dieta bogata w witaminę D zmniejsza prawdopodobieństwo niebezpiecznych złamań. Odpowiednie spożycie wapnia nie pomoże utrzymać mocnych kości, jeśli organizmowi brakuje witaminy D.
 • Leczenie chwiejnego różańca . Witamina D pomaga w leczeniu krzywicy, czyli pogrubienia chrząstki żebrowej widocznej w krzywicy. Ten stan często występuje u dzieci.


Spożywanie pokarmów wzbogaconych D3 pomoże zminimalizować straty. Obejmuje to ryby, kawior, wątrobę, a także ser i inne produkty mleczne. Kupując również witaminę D3, która zawiera tę ważną witaminę Przyjmowanie tego kompleksu pomaga w mineralizacji kości, wzmocnieniu zębów, prawidłowym rozwoju aparatu kostnego, zapewnia zdrowie serca, tarczycy, prostaty oraz korzystnie wpływa na stan układu odpornościowego.

„Impact Regular”, bezszeryfowa; tło: rgb (254, 186, 0); wysokość: 60px; "> Kompozycja W 1 tablecie < 1,4; rodzina czcionek: „Open Sans” , sans-serif; vertical-align: middle; "> Witamina D3 (cholekalcyferol) 1200 IU (30μg) 60%

Rozmiar wyświetlenia: & nbsp; 1-2 tablety

Ilość porcji na puszkę: & nbsp; 90

Wskazówki: & nbsp; 1-2 tabletki raz dziennie podczas posiłków.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Vitamin D3 . 180 tabl

 • Producent: Strimex
 • Kod produktu: 144
 • Dostępność: W magazynie